Çocuklar şişme oyun parkında eğleniyor

Van'ın İpekyolu ilçesinde çocuklar, okulda kurulan şişme oyun parkında eğleniyorlar.

Van'ın İpekyolu İlçe Belediyesi tarafından uygulanan proje kapsamında çocuklar, okulda kurulan şişme oyun parkında eğlenmenin mutluluğunu yaşıyorlar.

Belediyenin kültür ve sosyal işler müdürlüğünün koordinasyonunda devam eden bu proje çerçevesinde, Kazım Karabekir Lisesinin kapalı spor salonunda şişme oyun parkı kuruldu.

3 çeşit oyun parkurundan oluşan oyun parkı, haftanın salı ve çarşamba günleri 08.00-17.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Bu uygulamadan daha fazla çocuğun faydalanabilmesi amacıyla belediyeye ait servisler, çevrede bulunan okullardaki öğrencileri getirip, daha sonra tekrar okullarına bırakıyorlar.

Şu ana kadar Hüsrev Paşa İlkokulundan bin 300, İlknur Ilıcalı İlkokulundan 700, Vankulu İlkokulundan 800 ve Rekabet Kurumu İlkokulundan bin 100 öğrenci şişme oyun parkından faydalanma imkânı buldu.

Belediyenin konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Kış ayları boyunca ilçemizdeki diğer spor salonlarına da kurulumu yapılacak şişme oyun parkımızdan, ücretsiz servis hizmetiyle merkezdeki tüm ilk ve ortaokul öğrencilerinin faydalanması hedefleniyor." denildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler