MEB, İzmir'de uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden lise müdürü için taziye mesajı yayımladı.

İzmir Ödemiş Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Kökmen, 15 Aralık'ta öğrencisi tarafından düzenlenen silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybetmişti.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan taziye mesajında, Kökmen'in, uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybetmesinin kendilerini derin bir üzüntüye boğduğu belirtildi.

Açıklamada, "Okul müdürümüze Allah'tan rahmet, ailesine ve eğitim camiamıza başsağlığı dileriz. Okul müdürümüz Ayhan Kökmen'in hayatını kaybetmesinin ardından bakanlığımız bölgedeki rehberlik araştırma merkezlerinden psikososyal destek ekibi oluşturarak, okuldaki öğretmen ve öğrencilere yönelik çalışma başlatmıştır." denildi.

Ayrıca açıklamada, MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünden uzman bir ekibin de okulda gerekli çalışmaları yapmak üzere görevlendirildiği kaydedildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler