“6-7 Ekim olayları Kerbela’yı aratmıyordu”

Demokrat Eğitimciler Sendikası Diyarbakır İl Yönetimi, 6-7 Ekim tarihleri arasında PKK yandaşları tarafından çıkarılan ve mütedeyyin kişilerin vahşice katledilmesine neden olan olayların, Hz. Hüseyin’in şehit edildiği Kerbela olayını aratmadığına dikkat çekti.

Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Diyarbakır İl Başkanı Eyüphan Kaya adına yapılan açıklamada, PKK yandaşlarının Kobani bahanesiyle 6-7 Ekim tarihlerinde mütedeyyin kişilere yaptıkları saldırılar lanetlendi.

"6-7 Ekim olayları Kerbela'yı aratmıyordu"

Kobani bahaneli çıkarılan olayların, Hz. Hüseyin'in şehit edildiği Kerbela olayını aratmadığına dikkat çeken Kaya, "Hz. Peygamber'in torunu Hz. Hüseyin Aşure günü şehit edilmiştir. Yezid'in, peygamberin aziz nesli ve ehli beytini öldürtmesini lanetliyoruz. Kerbela'nın muhalif açıdan mağdurları hala yeryüzünde vardır. 6-7 Ekim olayları, Kerbela'yı aratmıyordu. Bugün de benzer zulümleri yaşatan çağdaş Yezitleri yine lanet ediyoruz." dedi.

"Türkiye, iş kazaları açısından dünyada 3. sırada"

Karaman'ın Ermenek ilçesinde meydana gelen maden kazasında ihmali olanları da kınayan Kaya, Türkiye'nin iş kazaları açısından dünyada 3. sırada yer aldığını ifade ederek, "Türkiye, iş kazaları açısından dünyada 3. ve Avrupa Birliği arasında birinci sıradadır. İşverenlerimizi ve işçilerimizi çalışma ahlakı ve çalışma ortamı açısından bilgilendirmeliyiz. Güncel basın açıklamaları ve arada bir kaza sonrası bu alana zaman ayırarak ülkeye bir artı değer kazanamayız. İş güvenliği ve uzmanını çalıştırmayı uygulamalı bir tarzda çalışma hayatına kazandırmamız lazım. Karaman'ın Ermenek ilçesinde meydana gelen vakada, ihmali olanları kınıyoruz." ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler