Mardin Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mesut Ağırakçe, Nusaybin’de TOKİ yaptığı inşaat çalışmaları hakkında maket üzerinde bilgi verdi.

Mardin’in Nusaybin ilçesinde PKK'nin çukur siyasetinin ardından başlayan çatışmalı süreç nedeniyle yıkılan evlerin yerine TOKİ tarafından inşa edilen 4 bin 600 konutun yapım çalışmaları devam ediyor.

TOKİ konutlarında hak sahipliği bulunan vatandaşların sözleşmeleri ise Mardin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün Nusaybin Bürosu’ndaki firma tarafından yapılıyor. 

Mardin Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mesut Ağırakçe, Nusaybin Bürosu’nu ziyaret ederek, inşaat çalışmaları devam eden konutları hakkında maket üzerinde vatandaşlara bilgi verdi.

Sözleşme yapan vatandaşların oranının neredeyse yüzde 70’lere dayandığını belirten Ağrakçe, “Sözleşmesini yapmayan hak sahibi vatandaşlarımızın Nusaybin’deki büromuza gelerek biran önce sözleşmelerini imzalamalarını istiyoruz. Gerek sözleşmeleri imzalamaya yetkili firma ve gerekse de müdürlüğümüz personelleri vatandaşlarımızın bütün tereddütlerini açıklayıcı çalışmalarını sürdürmektedir. Bu nedenle hak sahibi vatandaşlarımızı Nusaybin’deki büromuza davet ediyoruz.” dedi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler