Hollanda Büyükelçilik Müsteşarından HÜDA PAR'a ziyaret

Hollanda Büyükelçilik Müsteşarı Merks-Schaapveld HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanlığını ziyaret etti.

Hollanda Büyükelçiliği Siyasi İşler Müsteşarı Elke Merks-Schaapveld HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanlığını ziyaret etti.

Heyeti, HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Şeyhmus Tanrıkulu, İl Başkan Yardımcıları Metin Turan ve Şükrü Aksoy kabul etti.

Diyarbakır’a geliş amaçlarının kenti daha yakından tanımak ve ilin güncel sorunlarını yerinde görmek olduğunu söyleyen Elke Merks-Schaapveld, OHAL, Kürt meselesi ve HÜDA PAR hakkında bilgi almak istediklerini de sözlerine ekledi.

Kürt meselesi başta olmak üzere çözüm süreci, çukur siyaseti ve PKK sorununun konuşulduğu ziyarette, 6-8 Ekim Kobani bahaneli olaylarda yaşanan barbarlık ve vahşete de vurgu yapıldı.

Şehit Yasin Börü ve arkadaşlarının vahşice katledilişlerinin de konuşulduğu görüşmede, 5 yıllık bir süre zarfında HÜDA PAR’a yönelik gerçekleştirilen 400 kadar saldırı hakkında bilgi veren Tanrıkulu, olayların basına yansımayan yönleri hakkında da açıklamalarda bulundu.

Avrupa devletlerinin FETÖ’ye sahip çıktığı konusunun da konuşulduğu görüşmede, 16 Nisan referandumunda Avrupa devletlerinin takındığı tavır da eleştirildi.

Özellikle 6-8 Ekim Kobani bahaneli saldırılar hakkında kendisine yöneltilen sorulara HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Şeyhmus Tanrıkulu’nun verdiği cevaplar karşısında heyetin duyduğu şaşkınlık ise dikkatlerden kaçmadı.

Kendilerini gayet rahat bir ortamda hissettiklerini söyleyen Hollanda Büyükelçiliği Siyasi İşler Müsteşarı Elke Merks-Schaapveld, HÜDA PAR'a kendilerini kabul ettiği için teşekkür etti. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler