Bingöl’de yaptığı hayır faaliyetleri ile adını duyuran Bingöl Umut Kervanı, muhtaç durumda olan yetim aileye odun yardımında bulundu.

Umut Kervanı Vakfı üyesi olan Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği (Bingöl Umut Kervanı), kış ayının etkisini sürdürdüğü bu günlerde yakacağı olmayan yetim bir aileye odun yardımında bulundu.

Daha önce de aileye ayni ve nakdi yardım yapıldığını ifade eden Umut Kervanı Başkan Yardımcısı Mehmet Refik Gönül, “Teyzemiz iki kızıyla yalnız, kiralık bir evde hayat mücadelesi veriyor. Kış olduğundan dolayı bize müracaat edip odununun olmadığını söyledi. Biz de hayırsever bir ablamız aracılığı ile kendilerine odun temin ettik.” dedi.

Kendisi küçük yaptığı iş büyük

Gönül, “ Küçük bir kardeşimiz de kendi kumbarasında biriktirmiş olduğu harçlığını Arakan’a yardım kampanyası kapsamında derneğimize bağışladı. Bu örnek davranışından dolayı kendisini tebrik ediyoruz. Allah salihlerden eylesin.” diye konuştu. (İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler