Patlayan şebeke borusu nedeniyle 3 aydır su boşuna akıyor

Diyarbakır’da sanayi sitesinde patlayan şebeke borusu nedeniyle suyun 3 aydır boşuna aktığını belirten esnaf, yetkililere tepki gösterdi.

Diyarbakır’ın merkez Kayapınar ilçesinde bulunan 3’üncü Sanayi Sitesi'ndeki patlayan şebeke borusu nedeniyle 3 ayı aşkındır su boşu boşuna akıyor.

Duruma tepki gösteren esnaf, suyun israf olduğunu belirterek yetkilere boruyu onarma çağrısında bulundu.

Esnaf Askeri Akkoyun, boşa akan suyun, sanayi sitesinin şebeke borusundan geldiğini belirtti.

Akkoyun, "Bu ana şebeke borusudur. Buradan su gidip ta öbür blokun başında çıkıyor. Muhtemelen burada patlak vardır. Yazık günahtır, insanlar bu suyla bir köyü idare edebilir. Yetkililer gelip bununla bir ilgilensinler, gerekeni yapsınlar." dedi.

Mehmet Yiğit ise yetkililerin yaşadıkları mağduriyete karşı sessiz kalındığını ileri sürdü.

Suyun 3 ayı aşkındır boşa aktığını dile getiren Yiğit, "Bu su mağduriyetini 2-3 aydan fazladır yaşıyoruz. Böyle giderse geleceğin çocuklarına su bırakmayacağız. DİSKİ ekipleri geldi kazı yaptılar biraz, ondan sonra çekip gittiler. Bu suyun her gün akması zarardır. Belediye su faturası 300-400 lira kesiyor, buna bir çare bulmaları lazım. Bu hal böyle nasıl devam edecek? Biz mağdur olmuşuz. Telefon açıyoruz, kimse ilgilenmiyor ama fatura kabarık geliyor. Suyun nereden geldiğini bilmiyoruz. Yetkililerden talebimiz gelip bunu yapsınlar. Böyle sorumsuzluk olmaz. Bu sorumsuzluğu ben hiçbir yerde görmedim." ifadelerini kullandı.

Akan suyun insanlığın zararına olduğunun altını çizen Hasan Yavuz ise "Bu mağduriyetin çözülmesi için gerekli makamlara da başvurulmuş. Su bulamayacak dereceye geleceğiz. Suyu evde de kullandığımda iş yerimde de kullandığımızda hakkın kadar kullanırsın fazlası günahtır, yazıktır. Yetkililerin en acil şekilde hemen olaya müdahale etmeleri lazım ve bunu çözmeleri lazım." (M. Hüseyin Temel, Mehmet Çelik – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler