HÜDA PAR Hilvan İlçe Başkanlığından esnaf ziyareti

HÜDA PAR Hilvan İlçe Başkanı ve beraberindeki heyet ilçe esnafını ziyaret ederek sorun ve sıkıntılarını dinledi, taleplerini not etti.

HÜDA PAR Hilvan İlçe Başkanlığı heyeti, Cengiz Topel Caddesindeki esnafları ziyaret ederek sorun ve sıkıntılarını dinledi.

Ziyarette İlçe Başkanı Osman Göçmen’e, parti üyeleri eşlik etti. Cengiz Topel Caddesi esnafı, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek heyete, yaşadıkları sorunları anlattı, taleplerini iletti.

İlçe içme suyunun halen arıtılmadığını ve halkın bu suyu içmek zorunda kaldığını belirten esnaf, su arıtma tesisinin ihalesinin yapılmasına rağmen henüz çalışmalara başlanmamasına tepki gösterdi.

Sık sık kesilen elektrik sorununa da değinen esnaf, bu kesintilerin kendilerini mağdur ettiğini söyledi.

BAĞKUR primlerinin yüksek olmasından da yakınan esnaf, piyasada yaşanan durgunluğun kendilerini olumsuz etkilediğini söyledi.

Yaptığı ziyaretler sonrası bir değerlendirmede bulunan HÜDA PAR İlçe Başkanı Osman Göçmen, vatandaşların sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini ve sorunları yetkili merciler ile görüştüklerini söyledi.

Göçmen, “  Hilvan İlçe Teşkilatı olarak Cengiz Topel caddesinde bulunan esnaflarımızı ziyaret ettik. Esnafımızın sıkıntı ve sorunlarını dinledik, taleplerini not ettik. Esnaflarımız belli başlı bazı sıkıntıları var.  Bir türlü halledilemeyen elektrik kesintileri bu sorunların başında gelmektedir. Bunun yanında bazı esnaflar özellikle BAĞKUR primlerinin çok yüksek olmasından şikâyetçidirler. Ayrıca vatandaşlarımız içme suyunun arıtılmamasından dolayı sağlıksız su içtiklerini söylediler.  İhalesi yapılmış olan tesisin biran önce açılışının yapılarak en kısa zamanda faaliyete girmesi gerekir. Biz bunu yetkili mercilere daha önce söyledik, yine söylüyoruz. İlçemizin acil olarak bir arıtma tesisine ihtiyacı var.” Şeklinde konuştu (Ramazan Şefkatlı-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler