Siyonist işgalciler

İşgal topraklarında, koalisyon hükümetini oluşturan 6 siyasi partinin daha önce anlaştığı 'Filistinliler için idam cezasının geri getirilmesi' yasası, yarın Siyonist parlamentoda oylanacak.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü işgalcilerin başkenti olarak tanımasının ardından hem ABD hem de siyonistlere yönelik tepkiler devam ediyor.

İşgal topraklarında Filistinlilere yönelik saldırıların artarak devam ettiği bu günlerde, terör hükümetini oluşturan 6 siyasi partinin daha önce anlaştığı 'Filistinliler için idam cezasının geri getirilmesi' konusunun, yarın siyonist parlamentoda oylanacağı açıklandı.

Siyonistlerin Savunma Bakanı Avigdor Liberman, siyonist hedeflere karşı operasyon düzenleyen Filistinlilerin idam edilmesini öngören tasarının çarşamba günü ilk tur oylamaya sunulacağını duyurdu. Liberman, "Mevzuat çok basit ve çok net. Teröristler ölüm cezasına çarptırılacaktır. Bu türden bir kanun, ABD kanunlarında da var. Bu nedenle, bizim de dünyadaki en güçlü demokratik sistemin izinden gitmemiz tercih edilir" dedi.

Yasa tasarısının kanunlaşması için parlamentoda yapılacak 3 turdan geçmesi gerekiyor.

İdam hükmünün olmadığı işgal topraklarında Siyonistler, saldırıda bulundukları bahanesiyle istediği Filistinliyi öldürebiliyor ya da esir edilen Filistinliler siyonist mahkemelerde yüzlerce yıllık cezalara çarptırılabiliyor.

Filistinlileri katleden siyonistler ise mahkemelerde ya suçsuz bulunuyor ya da çok hafif cezalara çarptırılarak serbest bırakılıyor. (İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler