Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın KHK eleştirileriyle ilgili sert sözlerinin ardından, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den, "Gerekli gördüğümde konuşmaya devam edeceğim." açıklaması geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Bizim dava arkadaşlarımız neden Bay Kemal'in kayığında? Husumet kervanına katılanlara yazıklar olsun." diyerek eleştirdiği Abdullah Gül'den yeni bir açıklama geldi

Abdullah Gül, 11. Cumhurbaşkanlığı Ofisi’nin twitter hesabından açıklamada bulundu.

Gül açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Bir süredir basın yayın organları ve sosyal medya üzerinden bazı milletvekilleri ve ilgili troller tarafından şahsıma karşı yapılan saygısızlık, hakaret ve ahlak sınırlarını aşan saldırıların son açıklamamdan sonra giderek arttığına dikkat çekiyorum. Partimizin kuruluş ilkelerinden biri olan düşünce ve ifade özgürlüğüne inanan birisi olarak, gerekli gördüğüm durumlarda görüşlerimi açıklamaya devam edeceğim."

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, sivillere yargı muafiyeti getiren KHK'ya dönük paylaştığı "Muğlaklık var, kaygı verici" mesajının ardından başlayan polemiğe tepki göstermişti. (İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler