Ruhani: Hükümet vandallık yapan gruplara tolerans göstermeyecek

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, devam eden gösterilerle ilgili açıklama yaparak, vandallık yapan gruplara tolerans gösterilmeyeceğini söyledi.

İran'ın Meşhed ve Kaşmer kentlerinde "hayat pahalılığı bahanesiyle" başlayıp, hükümet ve rejim karşıtı protestolara dönüşen gösteriler devam ediyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, şiddet ve kamusal alanlara zarar vermenin eleştiri olmadığını söyledi.

Ruhani, "Anayasaya göre halkın eleştiri ve protesto yapma hakkı vardır. Hükümet, yasal eleştirilere ve protestolara alan sağlamalı ama eleştiri ve protestoların ülkenin ve halkın durumunu iyileştirmesi için çaba harcamalıyız. Hükümet, vandallık yapan ve çevreye zarar veren gruplara tolerans göstermeyecektir. Bazı sorunlarımızı çözmek zaman alıyor ve hükümet ile halk bu sorunları aşmak için el ele vermeli." dedi.

ABD Başkanı Donald Trump'ın İran hakkındaki açıklamalarını değerlendiren Trump, "İranlılara terörist diyen bir kişinin İranlılar hakkında açıklama yapma hakkı yok." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler