Erzurum'da kaymakamlar toplantısı yapıldı

Erzurum'da 2018 yılının ilk kaymakamlar toplantısı, Vali Seyfettin Azizoğlu başkanlığında yapıldı.

Erzurum'da 2018 yılının ilk kaymakamlar toplantısı, Vali Seyfettin Azizoğlu başkanlığında tarihi kongre binasında gerçekleştirildi.

İlçe kaymakamları, il ve 20 ilçe milli eğitim müdürleri ile ilgili kurum müdürlerinin hazır bulunduğu toplantıda, ikili eğitimden tekli eğitime geçiş için ilçelerde yapılması planlanan okulların yerleşim yerlerinin tespiti görüşüldü.

Kaymakamlardan bu konuyla ilgili tek tek bilgi alan Azizoğlu, 2019 eğitim ve öğretim yılında ikili eğitimden tekli eğitime geçmek için gayret göstereceklerini söyledi.

Bu yıl ihtiyaç olan her ilçeye okul yapılacağını bildiren Azizoğlu, Milli Eğitim Bakanlığının ortaokullar için Erzurum'a 90 milyon TL ödenek aktardığını kaydetti.

Azizoğlu, "Milli eğitim, milletin asli meselesidir. Erzurum'da eğitim konusunda son yıllarda çok gayretli çalışmalar yapılıyor. Milli Eğitim Bakanlığımız, valiliğimiz, belediyelerimiz ve diğer kurumlarımız cansiperane bir şekilde çalışmaktalar. Belediyelerin dışında kolordu komutanlığımız bile şehrin merkezinde arazi tahsis ediyor ve okul yapmamızı istiyor. Bu demektir ki artık milli eğitim meselesi Erzurum'da herkesi içine çeken bir mesele olmuştur. Hazine arazilerini imara açan belediyelerimiz ilk etapta eğitim için arsa tahsis ediyor. Tüm kurumlarımız iyi niyetli ve gayretli bir şekilde bizlere destek oluyor. Artık biz istiyoruz ki 2019 yılında ikili eğimi tamamen ortadan kaldırıp, tekli eğitime geçelim. Kaymakamlarımız ve kurum müdürlerimiz çalışma yapsınlar. Nerede okul ihtiyacı varsa tespit edelim. 2018 yılında hep okul yapıp ihtiyacı karşılayalım. Bakanlığımız ilk ve ortaokullar için 90 milyon TL ödenek aktardı. Sizden gelecek teklif ve tespitler bizim için çok önemli." dedi.

Toplantıda; okul içinde ve çevresinde alınacak güvenlik tedbirleri, sigara denetimi, kış aylarında alınacak tedbir ve karla mücadele çalışmaları ile genel emniyet ve asayiş tedbirleri görüşüldü. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler