Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Siirt'te yaptığı konuşmada, "Şehre halk için gönderdiğimiz kaynaklar başka yere aktarılınca gereken yapıldı." dedi.

Başbakan yardımcısı Fikri Işık, bir dizi temaslarda bulunmak için geldiği Siirt’te, Belediyeyi ziyaretinde yaptığı konuşmada, "Şehre halk için gönderdiğimiz kaynaklar başka yere aktarılınca gereken yapıldı." dedi.

Belediyeyi ziyaretinde, Belediye Başkan Yardımcısı Ceyhun Dilşat ve birim amirleri tarafından karşılanan Işık, şeref defterini imzaladıktan sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

"Belediyeye gönderilen kaynaklar ile terör örgütünün finanse edilmesi kabul edilemez"

Halk için gönderilen kaynakların terör örgütünün finansmanında kullanılmasının kabul edilemeyeceğini, belediyeye bu nedenle kayyum atandığını hatırlatan Işık, şunları söyledi:

"Siirt’te de maalesef halk için gönderilen kaynakların, halkın menfaatine değil de maalesef başka yerlere harcanması sonucu, bu konularda yapılan tespitlerden sonra, Belediye Başkanı görevden alındı ve yerine Kayyum olarak Vali Yardımcımız atandı. O günden bu güne, Siirt çok yoğun bir şekilde hizmet almaya başladı. Kaynaklar halk için harcanınca hizmet çok kolaylıkla ortaya çıkıyor, Siirt halkı da bunun en yakın şahidi. Bizlerin baştan beri söylediğimiz hep şu idi; Halkın ihtiyaçlarının giderilmesi için gönderilen kaynaklara sahip çıkın, aksi takdirde devletin bu konu ile ilgili gereken her türlü tedbiri alacağını bilin. Bu belediyeler defalarca uyarıldı, terör örgütünün finansmanına doğrudan veya dolaylı olarak, özellikle belediyelerin karışması asla kabul edilemez, bu kendilerine net olarak söylendi, ama bunlar bu yanlışta ısrar edince gereken yapıldı. Şu anda da artık vatandaşlarımızın ihtiyaçları için gönderilen paralar vatandaşımızın hizmeti için harcanıyor. Kayyum atanan belediyelerimizde olduğu gibi, Siirt Belediyemizde de ciddi bir hizmet atağı başlamış durumda. Kazanan Siirt halkı olacak, bütün halk olacak, kamu kaynakları vatandaşın ihtiyaçlarının giderilmesi için kullanılmaya devam edecek." (MURAT ORHAN - İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler