Kastamonu'da bir ailenin hayvanlarını çalmak isteyen şüphelilerin, kendilerine direnen 5 kişiyi öldürdükten sonra cesedini yaktıkları ortaya çıktı.

Kastamonu'nun merkez Bürme köyü Kuzören Mahallesi'nde Çataloğlu ailesinin hayvanlarını çalmak isteyen 3 şüphelinin, kendilerine direnen 5 kişiyi öldürdükten sonra cesedini yaktığı ortaya çıktı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kastamonu Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Kantarcı, 29 Aralık 2017 tarihinde sabah saatlerinde meydana gelen olayda, Fazıl Çataloğlu ile birlikte yanan evde ikamet eden Sebahat, Şengül, Emin ve Serdar Çataloğlu'nun yangın sonrasında bütün aramalara rağmen bulunamadığını belirtti.

Kantarcı, "Kastamonu Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülmekte olan soruşturmada, soruşturmanın selameti için dosyada kısıtlılık kararı alınarak gizlilik içerisinde soruşturma yürütülmüş, gelinen son aşamada şüpheli ifadeleri ve delillerin büyük bir kısmı toplanarak dosyadaki kısıtlılık kararı bugün itibariyle kaldırılmış olmakla soruşturma sırasında tutuklanan şüphelilerin alınan ikrar yollu savunmaları ve yer göstermeler ışığında olayın hayvan hırsızlığı amacıyla olay yerine gelen şüphelilerin, gece vakti uyanarak direnmeye kalkan ev ahalisine yönelik tabanca ve tüfeklerle ateş ederek öldürdükleri, daha sonra da evin içerisinde Fazıl, Sebahat, Şengül, Emin ve Serdar Çataloğlu'nu yakarak cesetleri ortadan kaldırmaya çalıştıkları, olay sırasında bir kısım hayvanların telef olduğu gibi bir kısmını da olay yerinden kaçırırken fiziki imkansızlık nedeniyle olay yerinden uzaklaştırdıktan sonra terk etmek zorunda kaldıkları anlaşılmıştır." dedi.

Soruşturma sırasında yapılan aramalarda, maktullerin evinden alınan bir kısım eşyanın şüphelilerin evlerinin eklentilerinde ele geçirildiğini bildiren Kantarcı, şunları kaydetti:

En son aramalarda diş protezi olan Sebahat'a ait olduğu değerlendirilen protez kalıntıları ve implant dişi olduğu tespit edilen Fazıl'a ait olduğu değerlendirilen implant diş parçalarınında olay yerinde ele geçirilmesi ile Fazıl, Sebahat, Şengül, Emin ve Serdar Çataloğlu'nun cesetlerinin olay yerinde yakılarak yok edildiği anlaşılmakla arama faaliyetlerine son verilmiş olup, tutuklu olan 3 şüpheli şahıs dışında olaya dahli bulunan başkaca şüpheli şahıslar bulunmadığı gibi gözaltında veya tutuklu başkaca kimse bulunmadığı, olayla ilgili namus, define, husumet vesaire gibi amaçlarla suçun işlendiğine dair birçok iddialar ortaya atılmış ise de bunların gerçeği yansıtmadığı anlaşılmıştır.

Soruşturma sırasında, şüphelilerin karıştıkları 4 farklı hırsızlık olayının da aydınlatıldığını ifade eden Kantarcı, bu suçlar nedeniyle bunlar hakkında ayrıca soruşturma yürütüldüğüne değindi.

Silahlarla ilgili kriminal raporlar ve ceset kalıntılarıyla ilgili adli tıp kurumu tarafından düzenlenecek raporların ikmalinin beklendiğini belirten Kantarcı, "Ceset kalıntıları işlemler bittikten sonra yakınlarına teslim edilecek olup, en kısa sürede kamu davası da açılarak şüpheliler yargı önüne çıkartılacaktır." şeklinde kaydetti. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler