https://ilkha.com/files/news/thumb/“Uyuşturucuyla Mücadele Kurulu” için Kanun Teklifi verildi

Uyuşturucu kullanımının 10 yaşına kadar indiği ülkede, bu tehdidin önüne geçilmesi amacıyla “Uyuşturucuyla Mücadele Kurumu” kurulması için ‘Kanun Teklifi’ verildi.

Uyuşturucu kullanımının önüne geçmek amacıyla “Uyuşturucuyla Mücadele Kurumu” kurulması için ‘Kanun Teklifi’ verildi. 

Uyuşturucu kullanımının 10 yaşına kadar indiğini belirten Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM Başkanlığına sunduğu Kanun Teklifinde, Türkiye’nin büyük bir uyuşturucu tehdidi altında olduğunu söyledi.  

“Uyuşturucu konusunda ülke saldırı altında”

Bütçe görüşmeleri sırasında, uyuşturucu konusunda ülkenin adeta saldırı altında olduğunu söyleyen Sağlık Bakanının, uyuşturucu ve madde bağımlılığının önlenmesi konusunda duyarlılığın geliştirilmesi gerektiğine vurgu yaptığını hatırlatan Gürer, “Konu, çok acil, önemli ve kapsamlı çalışmaları gerekli kılmaktadır. Dünyada uyuşturucu ile ilgili yasakların varlığına rağmen üretimi ve dağıtımı engellenememektedir. Sorunun çözümüne yönelik en önemli unsur ise eğitimdir.” dedi. 

“Toplumun her kresimine görev düşüyor”

Yasa dışı yollardan ülkeye giren ve gençleri zehirleyen uyuşturucuya karşı daha etkin önlemlerin alınması gerektiğinin altını çizen Gürer, Kanun Teklifinin gerekçesi hakkında ise şöyle konuştu:

“Bunun yanında zararları ve olumsuzluklarına yönelik her kesimin çabası ve gayreti zorunlu ihtiyaçtır. Televizyon, Radyo, Okul ve Kurumların işbirliği ile soruna daha etkili ve kapsamlı bir şekilde dikkat çekecek çalışmalara ihtiyaç vardır. Ülkemizde satışı ve bulundurulması gibi güvenlik güçlerinin takip ettiği alanlar dışında kullanılmasını ve özellikle kullanımının 10 yaşına kadar inmesi sorunun aşılması için kamu-özel işbirliği ile zorunlu çalışmaları gerekli kılmaktadır.” (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler