Hilvan'daki Kur'an Meali Sınavı'nda dereceye girenlere ödülleri verildi

Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde Kur’an Nesli Platformunun düzenlediği Kur'an-ı Kerim Meal Sınavı'nda dereceye giren 7 kişiye ödülleri verildi.

Hilvan'da Kur’an Nesli Platformunun düzenlediği "Kur’an Nesline Meal sınavı" temasıyla yapılan sınavda dereceye giren 7 kişiye ödülleri verildi.

Kuran Nesli Platformu Hilvan Koordinatörü Veysi Çakmak, ödül kazanan kişileri okullarda ziyaret ederek hediyelerini takdim etti.

İlçede yetişkin kategorisinde birinci olan Ömer Çetin’e Risale-i Nur Seti verilirken; 1'nci kategoride dereceye giren Anadolu  İmam Gazali Erkek Ortaokulu öğrencilerinden Mehmet Sabri Çatır ile Adil Cibik, Bedrettin Kem Kız İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden Betül Akşahin, Sümeyye Cibik, Esma Nur Cibik ve Fidan Kurumlu’ya tablet, paten, kol saati ve kitap seti hediye edildi.

Sınav hakkında bilgilendirmelerde bulunan Çakmak, sınava katılım gösterip destek veren herkese teşekkür etti.

Çakmak, "Bizlerin her çağda olduğu gibi bu çağda da Kur’an’ı Kerim’e ihtiyacımız vardır. Bu nedenle her sene platform olarak meal sınavı düzenliyoruz. Allah’a şükürler olsun her sene yaptığımız sınava teveccüh artıyor. Toplumun huzur, bereket, güven ve sorunlara çözüm bulması noktasında mutlaka Kur'an’a başvurulması gerekir. Sınavımızın faydalı ve verimli olduğunu görüyoruz. İnşallah bundan sonra da sınavlarımız devam edecektir." dedi. (Ramazan Şefkatlı-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler