Ergani Kardeş-Der yıllık faaliyet raporunu açıkladı

Diyarbakır'ın Ergani ilçesindeki Kardeş-Der, 2017 yılı faaliyet raporunu kamuoyuyla paylaştı.

Ergani Kardeş-Der, 2017 yılı faaliyet raporunu kamuoyuyla paylaştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ergani Kardeş-Der yetkilisi Mustafa Öz, 2017'de toplamda 563 aileye gıda, kırmızı et, giyim ve kırtasiyeden oluşan 85 bin TL tutarında yardım yaptıklarını belirtti.

Yardımlarından dolayı hayırseverlere teşekkür eden Öz, yardımların devam etmesi için hayırseverleri duyarlı olmaya davet etti. Yardımların detayına ilişkin bilgi veren Öz, şöyle konuştu:

Bizler Umut Kervanı Vakfı üyesi Ergani Kardeş-Der olarak 2017 yılı içerisinde 31’i Suriyeli olmak üzere 258 aileye 19 bin 295 TL gıda yardımı, 72 aileye 7 bin 650 TL giyim, 10 aileye de 5 bin 800 TL nakdi yardımda bulunduk. Ergani’de faaliyet yürüten 2 medrese ile 207 aileye 21 bin 242 TL kırmızı et yardımında bulunduk. 10 aileye bin 300 TL kırtasiye yardımında bulunduk.

İmkânları elvermediği için ihtiyaç sahibi kimi ailelere ulaşamadıklarını belirten Öz, hayırseverlere çağrıda bulunarak, "Bize bu katkıları sunan halkımıza sonsuz minnet ve teşekkürlerimizi sunarız. İhtiyaç sahibi olup da imkânlarımızın elvermediği aileler de kalmıştır. Yardımsever halkımızın duyarlı olmalarını bekler, kendilerinin hem dünyevi hem de uhrevi yardımlarını bekleriz. Rabbimiz yapılan hayırlardan dolayı, dünyada kendilerine sıhhat ve mallarına bereket, ahirette ise cennetleri nasip etsin inşallah." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler