Mardin Suriye Yardımlaşma Platformu’nda nöbet değişimi

Mardin Suriye Yardımlaşma Platformu Başkanı Lütfü Günlüoğlu, görevini Faris Erkar’a devretti.

Mardin’de 2012 yılında kurularak kentteki Suriyeli ailelere çeşitli yardımlarda bulunan ve yaklaşık 50 derneğin oluşturduğu Mardin-Suriye Yardımlaşma Platformu’nda nöbet değişimi gerçekleşti.

Yaklaşık 6 yıldır Mardin Suriye Yardımlaşma Platformu Başkanlığı görevini yürüten Lütfü Günlüoğlu, görevini Faris Erkar’a devretti.

Mardin'de yerleşik Suriyeli ailelere gıda, elbise, nakit gibi her türlü yardım yaptıklarını belirten Günlüoğlu, bu görevi, zor şartlar altında bugüne kadar yürüttüklerini, Suriyeli ailelerin her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için gereken gayreti gösterdiklerini ve bundan sonrada bu hayırlı hizmeti devam ettirmek için katkılarının süreceğini ifade etti.

Görevi devralan Faris Erkar ise uzun bir süredir başkanlık görevini yürüten Lütfü Günlüoğlu'na teşekkür etti.

Erkar, “Üstlendiğim görevin çok meşakkatli olduğunun farkındayım. Bundan sonrada bu hayırlı faaliyetleri devam ettirmek için tüm gayretimi ortaya koyacağım. Bizim işimiz vicdanlara hitap eden bir iştir. Vicdan sahibi olan herkesin, yardım çağrılarımıza duyarsız kalmaması lazım. Yanı başımızda bir savaş var ve bu savaştan kaçabilen insanlar bir yaşam mücadelesi veriyor. Savaştan kaçan çocuklar, kadınlar, yaşlılar hayatta kalabilmenin mücadelesini veriyor. Bizim bu desteklerimiz insanların mücadelesine bir nebze olsun katkı sunmuş olacak. Her geçen gün dertlerimiz çoğalıyor. Platform olarak dertlere deva olmak için gayret göstermeye çalışıyoruz.” diye konuştu. (M. Salih Keskin – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler