Jandarma ve sahil güvenlik personeline de konut tahsis edilebilecek

​Kamu Konutları Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı personeline de kiralama suretiyle konut sağlanabilecek.

Kamu Konutları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Kamu Konutları Yönetmeliğinin 4'üncü maddesine "Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı personeli" ibaresi eklendi.

Bu ibareyle birlikte Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı personeline de kiralama suretiyle konut sağlanabilecek.

Ayrıca aynı Yönetmeliğin 6'ncı maddesinin üçüncü fıkrası da "Kamu konutlarının görev unvan gruplarına göre ne miktarda veya hangi oranda tahsis edileceği yetkili makamca tespit edilebilir. Türk Silahlı Kuvvetlerinde, Jandarma Genel Komutanlığında ve Sahil Güvenlik Komutanlığında ayırım subay, astsubay ve sivil memur (Uzman çavuş ve uzman jandarma çavuşları dahil) arasında yapılır." şeklinde değiştirildi.

 Aynı Yönetmeliğin 8'inci maddesinin üçüncü fıkrası şu  şekilde değiştirildi:

Türk Silahlı Kuvvetlerine, Jandarma Genel Komutanlığına ve Sahil Güvenlik Komutanlığına ait görev tahsisli konutların tahsisi, konutun kullanımına verildiği birlik, karargah ve kuramların komutanları, kurmay başkanları, komutan yardımcıları veya yetki verecekleri amirler tarafından yapılır.

Aynı Yönetmeliğin 9'uncu maddesinin ikinci fıkrası, "Türk Silahlı Kuvvetlerine, Jandarma Genel Komutanlığına ve Sahil Güvenlik Komutanlığına ait sıra tahsisli konutların hak sahiplerine tahsisi, konutun kullanımına verildiği birlik, karargah ve kurumların komutanları, kurmay başkanları, komutan yardımcıları veya yetki verecekleri amirler tarafından görev ve unvanlarına bakılmaksızın puan sırasına göre yapılır." şeklinde değiştirildi.

Bu maddenin dördüncü fıkrasına "Türk Silahlı Kuvvetleri" ibaresinden sonra gelmek üzere Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı" ibaresi eklendi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler