Genelkurmay Başkanı Akar Hatay'da incelemelerde bulundu

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Hatay'da Zeytin Dalı Harekâtı ile ilgili inceleme ve denetlemelerde bulundu.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, beraberinde Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile birlikte bugün Hatay'da Zeytin Dalı Harekâtı ile ilgili inceleme ve denetlemelerde bulundu.

Bu kapsamda Orgeneral Akar'ın, 2'nci Ordu Komutanı Metin Temel ve bölgedeki diğer birlik komutanlarından harekât hakkında bilgi alarak, değerlendirmelerde bulunduğu belirtildi.

Orgeneral Akar'ın denetlemeler sırasında; Harekât'ın, PKK/YPG ve IŞİD'i etkisiz hale getirmek amacıyla gerçekleştirildiğini, TSK'nın faaliyetlerini, BM sözleşmesinin 51'inci maddesinde yer alan "meşru müdafaa hakkı" ve BMGK'nin "terörle mücadele"ye yönelik kararları kapsamında uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları doğrultusunda yürüttüğünü, harekât esnasında sadece PKK'ye ait hedeflerin vurulduğu, sivil/masum kişilerin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyetin gösterildiğini, faaliyetlerin Suriye'nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak yapıldığını, harekâtın bir maksadının da bölge halkını PKK'nin baskı ve zulmünden kurtarmak olduğunu bir kez daha vurguladığı ifade edildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler