Yeşilay'ın kampanyasına anlamlı destek

Mardin'de 7'nci sınıf öğrencisi Eda Kumaç, Yeşilay'ın bağımlılıkla mücadeleye destek olunması için başlattığı "Bi' liran var mı?" kampanyasına destek oldu.

Yeşilay, birkaç aydan bu yana Türkiye genelinde "Bi' liran var mı" isimli bir bağış kampanyası yürütüyor.

Mardin Mükerrem Tüfekçioğlu İmam Hatip Ortaokulu 7'nci sınıf öğrencisi Eda Kumaç, kardeşi ile birlikte bağımlılıkla mücadeleye katkıda bulunmak istedi.

Kumaç kardeşler, okul harçlıklarından arta kalan bozuk paraları kumbaralarında biriktirerek, Yeşilay'a teslim ettiler.

Para vererek farkında olmadan kişilerin bağımlılık yapıcı maddeye ulaşmasını kolaylaştıran vatandaşlara "Bu küçük kardeşimizin örnek olduğu gibi bağımlılığa değil, bağımlılıkla mücadeleye destek olun." çağrısında bulunan Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu, kampanyadan elde edilecek bağışlar ile Yeşilay danışmanlık merkezlerinin Türkiye'de yaygınlaştırılacağını belirtti.

Yeşilay'ın toplumu ve gençliği bağımlılıklardan korumak amacıyla önleme, koruma, bilgilendirme ve rehabilitasyon çalışması yapan bir sivil toplum kuruluşu olduğunu ifade eden Günlüoğlu, bağımlılıklar dokunmadan önce insana dokunmayı, bağımlılara el uzatmayı, onlara hayatın renklerini kazandırmayı misyon edindiklerini bildirdi.

Bu zorlu yoldaki gücü farkındalığı ve duyarlılığı yüksek olan halktan ve gönüllülerinden aldıklarını belirten Günlüoğlu, "Bağımlılığa karşı verdiğimiz mücadelede kamuoyunun desteğine ihtiyaç duyuyor ve tüm vatandaşlarımızın da bu mücadelenin bir parçası olmaları için istek uyandırmayı amaçlıyoruz." dedi. (M. Salih Keskin – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler