Büyük gürültüyle patlayan trafo korku dolu anlar yaşattı

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde elektrik trafosunda meydana gelen patlama mahalleliye korku dolu anlar yaşattı.

Mardin’in Kızıltepe (Qoser) ilçesi Çınarcık (Hamoreşik köyü) Mahallesi'nde büyük bir gürültüyle patlayan trafo mahallede korku dolu anlar yaşattı.

Görgü tanıklarından Abdüsselam Kepenç, mahalledeki elektrik trafolarının zayıf olduğunu ve mahallenin elektrik ihtiyacını kaldıramadığını belirterek, şu ana kadar 4 trafonun bu şekilde patladığını söyledi.

Kepenç, “Özelikle son patlayan trafonun çıkardığı sesten dolayı tüm mahalleliler olarak korku dolu anlar yaşadık. Yetkililer buna kalıcı bir çözüm bulmalılar.” dedi.

Yaklaşık 15 gün önce bir trafonun da aynı şekilde patladıktan sonra yandığını dile getiren Kepenç, sözlerini şöyle tamamladı: “Değiştirdiler ama gücü yetmediği için bugün tekrar yandı. Defalarca Dicle EDAŞ’a gittik, kendilerine ‘Mahallemiz büyüdü, trafo artık kaldıramıyor. Gücü yüksek bir trafo takın.’ diye istekte bulunduk. Ama maalesef bütün girişimlerimize rağmen değiştirmediler. Derdimizi kimseye anlatamadık ya da anlamak istemediler. Bugün akşam saatlerinde trafo ve panosu bir anda alev alarak büyük bir şiddetle patladı. İlk önce neye uğradığımızı şaşırdık. Allah'tan o anda kimse etrafında yoktu ve zarar görmedi. Kışın soğuğunda gene elektriksiz kaldık. Allah bilir ne zaman gelip yeni bir trafo takacaklar. Tabi takacakları trafo aynı güçte olursa birkaç hafta sonra tekrar patlar. Görünen köye klavuz gerekmez. Çünkü 4’üncü defadır patlıyor. İnşallah yetkililer sesimizi duyup gücü yüksek bir trafo takarlar da biz de bu çileden kurtuluruz.” (Mehmet Aslan - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler