Hakkari'de eroin ve gümrük kaçağı sigara ele geçirildi

Hakkari'de gerçekleştirilen uygulamalarda eroin, metamfetamin, gümrük kaçağı sigara, akaryakıt ve nargile tütünü ele geçirildi.

Hakkari Valiliği tarafından yapılan açıklamada, kent genelinde gerçekleştirilen uygulamalar kapsamında eroin, metamfetamin, asit anhidrit, gümrük kaçağı sigara, akaryakıt, cep telefonu ve nargile tütünü ele geçirildiği belirtildi.

Açıklamada, "İl Emniyet Müdürlüğü görevlilerimizce 'uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti' suçunu önlemeye yönelik olarak yürütülen çalışmalar kapsamında; 11 Ocak 2018 ile 18 Ocak 2018 tarihleri arasında ilimiz genelinde icra edilen uygulamalarda yapılan aramada 28,44 gram eroin maddesi, 13 gram metamfetamin maddesi ve 550 litre asit anhidrit maddesi ele geçirilmiştir. Bir şahıs tutuklanmış olup, konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir." denildi.

9-22 Ocak günleri arasında kent genelinde yapılan uygulamalarda ise bin 470 paket gümrük kaçağı sigara, 5 bin 294 litre gümrük kaçağı akaryakıt, 10 adet akıllı cep telefonu, 720 kilogram nargile tütünü ve 2.523 gram altın ele geçirildiği bildirildi.

Konuyla ilgili olarak adli tahkikatın devam ettiği ifade edildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler