Diyarbakır'daki patlamanın kaynağı belirlendi

​Diyarbakır'daki patlamanın piknik tüpüyle güçlendirilmiş el yapımı patlayıcı düzeneği nedeniyle meydana geldiği belirlendi.

Diyarbakır merkez Yenişehir ilçesi Ekinciler Caddesi ile Lise Caddesi kesişiminde çöp konteynırında infilak ettirilen el yapımı patlayıcıya ilişkin Diyarbakır Valiliği tarafından açıklama yapıldı. 

Patlamanın kaynağı piknik tüpüyle güçlendirilmiş el yapımı patlayıcı düzeneği

Açıklamada, "27 Ocak 2018 Cumartesi günü saat 18.10 sıralarında ilimiz Yenişehir ilçesi Ekinciler Caddesi ile Lise Caddesi kesişiminde Valilik binası civarında bulunan çöp konteyneri içerisinde patlama meydana gelmiştir. Olay yerinde güvenlik görevlilerimizce yapılan ilk incelemede; patlamanın piknik tüpüyle güçlendirilmiş el yapımı patlayıcı düzeneği nedeniyle meydana geldiği anlaşılmıştır. Olay nedeniyle herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmamış olup, vatandaşlarımızın can ve mal emniyeti ile şehrimizin huzurunu bozmaya dönük bu patlamayı gerçekleştirenlerin yakalanması için güvenlik kuvvetlerimiz tarafından gerekli çalışmalara ivedilikle başlatılmıştır." denildi. (Mehmet Çelik-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler