​Suriye'nin Afrin ilçesinde bulunan Şeyh Horuz Dağı'ndan atılan füzeyle ve çatışmalarda 7 askerin hayatını kaybetmesinin ardından dağdaki PKK mevzileri bombardımana tutuldu.

Suriye'nin Afrin ilçesine bağlı Ömersımo ile Şeyh Horuz köyleri arasından bulunan Şeyh Horuz Dağı'ndan, Kilis'e bağlı Süngütepe köyündeki Mehmet Yaylacı Karakoluna ve bir tanka, PKK tarafından yapılan saldırılarda 6, çatışmada da bir olmak üzere 7 asker hayatını kaybetmişti.

Saldırıların ardından dağdaki PKK mevzileri TSK'ya ait uçak ve fırtına obüsleriyle bombardımana tutuldu. Bombardıman anları İLKHA kameralarına  saniye saniye yansıdı.

Afrin'in kuzeydoğusundaki stratejik Burseya Dağı ve kentin kuzeybatısında stratejik öneme sahip Darmık Dağı'nın alınmasının ardından 2 dağ arasında bulunan Şeyhhoruz Dağı'ndaki PKK mevzileri TSK tarafından aralıksız bombalanıyor.

Bombardıman sırasında Süngütepe köylülerinin de bombardımanı izlediği görüldü. (M. Sait Çelik, Mehmet Aslan- İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler