​TSK’nın Afrin'e yönelik başlattığı operasyon kapsamında Kilis’ten bölgeye askeri zırhlı araç sevkiyatı yapıldı.

TSK’nın, Suriye'nin Halep kentine bağlı Afrin ilçesinde PKK/PYD'ye yönelik başlattığı harekâta destek amacıyla bölgeye zırhlı araç ve personel sevk edildi.

TSK ve ÖSO tarafından Suriye'nin Afrin ilçesine yönelik başlatılan operasyon 17’inci gününe girerken, bölgeye Kilis ve Hatay sınırından askeri sevkiyat devam ediyor. Gün boyunca aralıklarla top atışlarının yapıldığı ve sınır ötesinde yer yer çatışmaların yoğunlaştığı belirtildi.

Kilis ve Hatay hattının Suriye kesimindeki Darmık Dağı, Şeyh Horuz ve Raco Dağı bölgesinde PKK'ya ait hedefler fırtına obüsleri ve tanklarla ateş altına alındı. Bölgede yoğun çatışmalar devam ederken, tespit edilen hedefler TSK unsurlarınca havadan ve karadan vuruluyor.

Öte yandan harekat kapsamında Suriye sınırındaki birliklere zırhlı araç ve personel takviyesi yapıldı. Çeşitli birliklerden sevk edilen askeri araç ve personel, Kilis ve Hatay hudut hattındaki birliklere ulaştırıldı. (İbrahim Koçyiğit, Mehmet Aslan-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler