Hakkari'de uyuşturucu ve gümrük kaçağı akaryakıt ele geçirildi

Hakkari'de gerçekleştirilen operasyonlarda uyuşturucu ve gümrük kaçağı akaryakıt ele geçirildi.

Hakkari Valiliği tarafından yapılan açıklamada, kent genelinde gerçekleştirilen operasyonlarda uyuşturucu ve gümrük kaçağı akaryakıt ele geçirildiği belirtildi.

Açıklamada, "İl Emniyet Müdürlüğü görevlilerimizce 'uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti' suçunu önlemeye yönelik olarak yürütülen çalışmalar kapsamında; 29 Ocak 2018 ile 5 Şubat 2018 tarihleri arasında ilimiz genelinde icra edilen uygulamalarda yapılan aramada 10,93 gram eroin maddesi, 101,6 gram metamfetamin maddesi, 2 adet hassas terazi ve uyuşturucu satışından elde edildiği değerlendirilen 335 TL ele geçirilmiştir." denildi.

Merkez Çimenli köyünde 4 Şubat'ta bir araçtan aktarım pompası ile boş bidonlara yakıt aktarımının yapıldığının görülmesi üzerine araçta ve bir iş yerinde arama yapıldığının bildirildiği açıklamada, 6 bin 422 litre gümrük kaçağı akaryakıt ve bir adet aktarım pompası ele geçirildiği ifade edildi.

Kaçakçılık faaliyetlerinin önlenmesine yönelik çalışma yapıldığının kaydedildiği açıklamada, "29 Ocak 2018 ile 5 Şubat 2018 tarihleri arasında ilimiz genelinde yapılan uygulamalarda 945 litre gümrük kaçağı akaryakıt ve 10 adet gümrük kaçağı akıllı cep telefonu ele geçirilmiştir. Konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir." ifadelerine yer verildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler