Van'da PKK operasyonu

Afrin operasyonu bahanesiyle kentte kamu kurum ve kuruluşları ile polise yönelik taşlı ve molotoflu saldırı yaptıkları gerekçesiyle 8 kişi gözaltına alındı.

TSK'nın Afrin'e yönelik düzenlediği operasyon sebebiyle, kentte kamu kurum ve kuruluşları ile polise yönelik taşlı ve molotoflu saldırı yaptıkları gerekçesiyle 8 kişi gözaltına alındı.

Konu ile ilgili olarak Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, PKK'nin saldırı ve faaliyetlerinin önlenmesine yönelik düzenlenen operasyonu bahane ederek kamu kurum ve kuruluşları ile polise yönelik taşlı ve molotoflu saldırı yaptıkları gerekçesiyle 10 Şubat 2018 günü operasyon yapıldığı, operasyon sonucu 8 kişinin yakalanarak gözaltına alındığı  belirtildi.

Açıklamada, "9 şahsa yönelik olarak bugün saat 05.00’te operasyon düzenlenmiş, operasyon sonucu 8 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Şahısların ikamet ve üst aramalarında çıkan dijital materyallere ise el konulmuştur. Gözaltına alınan şüpheli şahısların işlemleri devam etmektedir." denildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler