Hatay'da helikopter düştü: 2 asker hayatını kaybetti

Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde bir askeri helikopterin düşmesi sonucu 2 asker hayatını kaybetti.

Afrin operasyonu kapsamında Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde bir askeri helikopterin düşmesi sonucu 2 asker hayatını kaybettiği belirtildi.

Partisinin İstanbul İl Başkanlığı İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'ye ait bir askeri helikopterin düşürüldüğünü belirterek, şunları söyledi: "Ne FETÖ ve PKK başta olmak üzere terör örgütlerinin alçakça saldırıları ne yıllarca müttefikimiz diye gördüğümüz kimi devletlerin artık husumet boyuna varan politika değişiklikleri bizim bu tavrımızı, bu güzel iklimimizi bozamadı ve bundan sonra da bozamayacaktır. Az önce bir helikopterimiz düşürüldü. Belki bizim helikopterimiz gidecek ama onlar bedelini kat be kat ödeyecek."

Başbakan Binali Yıldırım, düşürülen helikopterde 2 askerin hayatını kaybettiğini bildirerek, "Afrin bölgesinde görev uçuşu yapan iki ATAK helikopterimizden biri maalesef düştü. İki kahraman Silahlı Kuvvetler mensubumuz şehit oldu." dedi.

TSK'dan açıklama

TSK'dan yapılan açıklamada, "Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında Afrin’de devam eden operasyonlar esnasında 10 Şubat 2018 saat 13.00 sularında ATAK tipi bir helikopterimiz kırıma uğramış, helikopterde bulunan 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Olayla ilgili teknik heyet tarafından inceleme başlatılmıştır." ifadelerine yer verildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler