Görme engelli genç kız radyodan dinleyerek hazırlandığı Siyer Sınavı'na girdi

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından "O'nu Oku, O'nu Yaşa" sloganıyla düzenlenen Siyer Sınavı'na radyoyu dinleyerek hazırlanan görme engelli genç kız, sınavda ter döktü.

Türkiye genelinde "O'nu Oku, O'nu Yaşa" sloganıyla Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından 75 ilde düzenlenen sınava 7'den 70'e yüzbinlerce kişi katıldı. Batman merkez Seyidler Mahallesi'nde Sabri Ülker İlkokulunda düzenlenen Siyer Sınavı'na katılan görme engelli Rukiye Gezer, amacının Hazreti Muhammed (sav) hayatını öğrenmek olduğunu ifade etti.

Çağrı FM'i dinleyerek Siyer Sınavı'na hazırlanan görme engeli Rukiye Gezer, Peygamber Sevdalıları Platformunun tüm etkinliklerini takip ettiğini ve son iki sınava da katılım gösterdiğini dile getirerek, amacının Hazreti Muhammed'in hayatını öğrenmek olduğunu söyledi.

Hazreti Muhammed'in (sav) hayatını öğrenmek için günlerce radyo programını dinlediğini dile getiren Gezer, "Çağrı FM radyosunu dinleyerek sınava hazırlandım. Allah, Peygamber Sevdalıları Platformu yetkililerinden razı olsun. Allah her zaman onlarla olsun inşallah. Bu ikinci senemdir sınava katılıyorum. Peygamber Efendimizi ne kadar anlatsak az olduğu için, onu anlatmakta yetersiz kalırız. O'nun hayatını ne kadar öğreniyorsak ne kadar işkence çektiğini de öğreniyoruz. O'nun çektiği işkenceleri hiç kimse çekmemiş çekemez de. Çünkü bir insan O'nun çektiklerini çekerse her halde dinden döner." dedi.

"O'nu gören gözlere gerek yok, O'nu gören kalple görmek gerekiyor"

Peygamber Efendimiz ile ilgili bütün etkinliklere katılım gösterdiğini söyleyen Gezer, "Sorular çok güzeldi. Süre bana biraz yetmedi ama çok güzel geçti Allah'a şükürler olsun. Allah onlardan razı olsun, bana soruları okuyarak yardımcı oldular. Engelli olmayanlar sıhhatinin değerini bilerek sınava katılsın. Peygamberimizin hayatını okusunlar, öğrensinler ve yaşasınlar. Ne kadar okuyup yaşasalar daha iyidir. Kutlu Doğum etkinliklerini hiç kaçırmıyorum. Peygamber Efendimiz ile ilgili bütün etkinliklere de katılıyorum. O'nu görmeden sevdik. Çünkü hep kalbimizdedir. O'nu gören gözlere gerek yok, O'nu gören kalple görmek gerekiyor." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler