Cumhurbaşkanı Erdoğan, bazı Afrika ülkelerine resmi ziyarette bulunacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Cezayir, Moritanya, Senegal ve Mali'ye resmi ziyaret gerçekleştireceği bildirildi.

Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, 26 Şubat-2 Mart 2018 tarihleri arasında Cezayir, Moritanya, Senegal ve Mali'ye birer resmi ziyaret gerçekleştireceği belirtildi.

Açıklamada, Erdoğan'ın ziyaret vesilesiyle mevkidaşlarıyla gerçekleştireceği baş başa ve heyetler arası görüşmelerde ilgili ülkelerle ikili ilişkilerin ve iş birliğinin tüm yönleriyle ele alınması, bölgesel ve uluslararası gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunulması öngörüldüğü ifade edildi.

Erdoğan'ın, Cezayir'i Cumhurbaşkanı sıfatıyla ikinci kez ziyaret edeceği ifade edilen açıklamada, Cezayir'den sonra Sahraaltı Afrika'da Moritanya'yı 28 Şubat günü ziyaret edecek olan Erdoğan'ın, bu ziyareti takiben ikili ilişkilerin mükemmel düzeyde seyrettiği Senegal'e geçeceği belirtildi.

Ziyaret programının son durağında ise Türkiye'nin köklü tarihi ve kültürel ilişkilere sahip olduğu Mali'nin yer aldığı belirtilen açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Moritanya ve Mali'yi ziyaretlerinin, Türkiye'den bu ülkelere Cumhurbaşkanı düzeyinde gerçekleştirilen ilk resmi ziyaretler olması bakımından tarihi öneme sahip olduğuna dikkat çekildi.

Açıklamada, ziyaretler kapsamında, Cezayir ve Senegal'de İş Forumlarının da gerçekleştirileceği ifade edildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler