TSK tarafından Suriye sınırına, son zamanların tek seferdeki en büyük sevkiyatının gerçekleştirildiği belirtildi.

TSK tarafından Suriye sınırında konuşlu birliklere takviye amacıyla, son zamanların tek seferdeki en büyük sevkiyatı gerçekleştirildi.

Ülkenin farklı noktalarındaki birliklerden gönderilen, aralarında obüs yüklü tırların da bulunduğu konvoy, Kilis kent merkezine ulaştı.

Özellikle doğu illerinden getirildiği belirtilen 100’ü aşkın fırtına obüsü, tank, zırhlı personel taşıyıcı, mühimmat ve topçu bataryalarının sınırda konuşlu birliklere takviye amacıyla gönderildiği ve önümüzdeki günlerde farklı noktalara intikal ettirileceği öğrenildi.

Başbakan Binali Yıldırım, dün yaptığı açıklamada “Yurtta ve cihanda sulhu istemek, sınırlarımızı tehdit eden tüm unsurları temizlemekle mümkündür. Bu harekâtın Afrin’le sınırlı olarak düşünmemiz de söz konusu değildir.” demişti. (İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler