Mardin’in Nusaybin ilçesinde muhtarlarla bir araya gelen AK Parti Milletvekili Orhan Miroğlu, "Büyük iddialarla yola çıkan örgütlerin ABD lejyonerleri haline geldiğini görmek lazım." dedi.

AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, Nusaybin ilçesinde İl Başkanı Nihat Eri ve Nusaybin İlçe Başkanı Mehmet Latif Özel'in de katılımıyla bir kafede muhtarlarla bir araya geldi.

Nusaybin’de iki haftadır muhtarlarla bir araya geldiklerini bildiren Milletvekili Miroğlu, yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

TOKİ tarafından ilçenin dört mahallesinde yapılan konutların hızla devam ettiğini belirten Miroğlu, geçtiğimiz hafta 350-400 konutluk yeni bir ihalenin tamamlandığını kaydetti.

Miroğlu, şöyle konuştu: "Talepler dile getirilirken taleplerin sebeplerini bilmek gerekir. Yaşadığımız bela ortadaydı. Nusaybin halkıyla geç buluştuk, aramızda bir duvar vardı. Çok şükür o duvar yıkıldı. Nusaybin halkının ortaya koyduğu iradeye saygı gösteriyoruz. Halkımız bir macera peşine düşmedi. Geleceği hep beraber bu topraklarda inşa edeceğiz.  Tek silahımız var o da barış ve demokrasidir."

"Suriye’de yaşananları iyi görmek gerekir"

Afrin operasyonuna da değinen Miroğlu, Suriye’de olanların Kürt halkının çıkarlarıyla hiçbir alakası olmadığını söyledi.

Miroğlu, "Bir halkın ve bir örgütün çıkarlarını aynı kefede görmemek gerekir. Geçmişte yaşadığımız filmi bir daha seyretmek istemiyoruz. İstanbul’da yaşayan bir Kürt ile Nusaybin’de yaşayan bir Kürt arasında hiçbir fark olmadığını görmemiz gerekir. Türkiye’yi bir olarak görmemiz gerekir. Irak’ta ve Suriye’de yaşananları iyi görmek gerekir. Büyük iddialarla yola çıkan örgütlerin ABD lejyonerleri haline geldiğini görmek lazım. Maalesef sonuç budur. Samimiyetle oturup Nusaybin’i önümüzdeki on yıllara nasıl taşıyacağımızı konuşmamız lazımdır." dedi.

Muhtarların talepleri

Kahvaltı programına katılan muhtarlar, ilçe merkezi ve kırsal mahallelerdeki taleplerini ise şöyle sıraladı:

"Elektrik trafosu, mahalleler ve kırsal mahallelerde çocuk parkı, kırsal mahalle caddeleri için asfalt, parke taşı, doğalgaz, taziye evi, mezarlık ihata duvarı, ilçe merkezinde iki bölge için üst geçit, evleri yıkılan vatandaşların eşya bedelleri, yeni lise yapılması, sokak ve cadde aydınlatmaları, semt pazarı, kültür evi, MR Cihazı, devlet hastanesinde doktor eksiği, diş polikliniği ve diş hastanesi talebi, Artuklu ve Kızıltepe'ye giden içme su hattının sürekli patlamadan dolayı verdiği zarar, kentsel dönüşümde vatandaşların arsa payları, Çağ Çağ Caddesi üzerindeki vatandaşların iş yerleri mağduriyeti ve hasar bedellerinin ödenmemesi. (Cihat Şayık- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler