Adıyaman'da 3'üncü tarım fuarı açılıyor

Adıyaman'da, Trend Medya organizasyonunda valilik, belediye ve tarım müdürlüğünün desteğiyle 3'üncü Tarım Gıda ve Hayvancılık Fuarı açılıyor.

Trend Medya organizasyonunda Adıyaman Valiliği, Belediyesi, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünün desteğiyle 18-22 Nisan tarihleri arasında 3'üncü Tarım Gıda ve Hayvancılık Fuarı düzenlenecek. Fuar 5 gün sürecek.

Düzenlenecek fuar için bir otelde basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Adil Alan, Medya Trend yetkilileri ile ilçe müdürleri katıldı.

Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Kutlu, tarım ve hayvancılığa büyük önem verdiklerini vurguladı.

Kutlu, "Adıyaman'ın gelir kaynakları büyük oranda tarıma dayanıyor. Ve dünyaca meşhur olan tütünümüz yine bir tarım ürünüdür. Dünyaca meşhur dereceler yapmış meşhur bir balımız var. Üzümümüz ile fıstığımız ile... Yine diğer hayvansal ürünlerimiz Türkiye'de söz sahibi olan ürünlerimizdir. Buradaki çiftçilerin de dışarıdaki makineler ile buluşması için bu fuar tam bir fırsat oluyor. Dolayısı ile Adıyaman'daki fuarın güzel geçmesi hem dışarıdan buraya gelenler açısından önemli hem de çiftinin teknoloji ile buluşması anlamında faydalı oluyor. Fuarın hayırlı olmasını diliyorum. Katılacak firmalara bol kazançlar diliyorum." dedi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Adil Alan ise bu yılki fuarın geçmiş yıllardan farklı olarak hayvancılığı da bünyesinde barındıracağını belirterek tüm çiftçileri fuara davet etti.

Medya Trend tanıtım sorumlusu Mustafa Gül de 120 firmanın fuara katılacağını bunlardan 78'nin şehir için, 42'sinin ise şehir dışından geleceği bilgisini verdi. (Cemil Özdaş - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler