Regaip Kandili Bingöl’de dualarla ihya edildi

Bingöl’de düzenlenen Regaib Kandili programı dualarla ihya edildi.

Bingöl merkezde bulunan Ulu Camii'nde il müftülüğü tarafından Regaib Kandili münasebetiyle bir program düzenlendi.  Programa çok sayıda vatandaş katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, mevlidi şerif ve yapılan dualarla devam etti. 

Gerçekleşen programın ardından Ulu Cami İmam Hatibi Mücahit Çelik,  gecenin önemi ve kıymetine binaen İLKHA'ya açıklamalarda bulundu.

“Rabbimiz bir an önce İslam aleminin içinde bulunduğu bu sıkıntıdan kurtulmayı da nasip eylesin”

Üç ayların idraki içinde bulunduklarını ifade eden Çelik,  Regaib Kandilinin Ramazanı müjdeleyen mübarek gecelerden birisi olduğunu söyledi.

Çelik, "Cenab-ı Hak özelikle üç aylarımızı ve Regaib’i ümmet-i Muhammed'e hayırlara vesile kılsın.  İslam aleminin uyanışına ve dirilişine, yeryüzünde yeniden güç kuvvet olmasına vesile kılsın inşallah. Biz gerçekten bu güzel ortamda karşıladık ama maalesef İslam coğrafyasında gözyaşı hakim. Temennimiz odur ki inşallah hiç bir bölgede hiçbir ülkede gözyaşının ve kanın dökülmediği bir ortamda güzel üç ayları ve Regaip Kandili karşılayalım diye. Özellikle bu gece çok farklı bir gece. Hayatımızın dönüm noktasını teşkil eden bir gece. Regaip gecesi rağbetten geliyor. Cenab-ı Hak rağbetimizi kendisine has kılsın. Bu gecede olduğu gibi hayatımızın her anında bütün muhabbetimizi bütün talebimizi, Cenabı Hakk’ın rızasını kazanma noktasında elimizden gelen gayreti göstermeyi nasip etsin.  Rabbimiz, inşallah bir an önce İslam aleminin içinde bulunduğu bu sıkıntıdan kurtulmayı da nasip eylesin, hayırlara vesile kılsın inşallah." şeklinde konuştu. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler