Manas Üniversitesinde Grafik Tasarım Sergisi

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Eğitim Fakültesinden Yardımcı Doçent Doktor Aydın Zor, Kırgızistan’daki Manas Üniversitesinde Grafik Tasarım Sergisi açtı.

Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü öğretim üyesi Yardımcı Doçent Doktor Aydın Zor eserlerinin yer aldığı serginin açılışını Manas Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Sebahattin Balcı yaptı.

Açılışa Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Profesör Doktor Mehmet Başbuğ, İletişim Fakültesi Dekanı Profesör Doktor Murat Sadullah Çebi, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Yardımcı Doçent Doktor Attila Döl ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Sanatta özgünlüğün çok önemli olduğunu belirten Balcı, sergide yer alan çalışmaların yapım tekniği ve konusu itibariyle özgün olması sebebiyle dikkate alınması gerektiğini söyledi.

Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Profesör Doktor Mehmet Başbuğ, öğrencilerinin katılımıyla bir çalıştay yapıldığını belirtti. Çalıştay da Zor'un sergilediği çalışmaların üretim tekniği, uygulamalı olarak gösterildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler