Tarım Bakanı elektrik sorunu için Mardin'de toplantı düzenleyecek

Yaklaşık bir haftadır Mardin'de yaşanan elektrik kesintisi nedeniyle Tarım ve Hayvancılık Bakanının katılımıyla Mardin'de toplantı düzenleneceği belirtildi.

Mardin'in bazı ilçe ve kırsalında yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle Başbakan Binali Yıldırım ile görüşen AK Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın katılımıyla yarın toplantı düzenleneceğini söyledi.

Mardin Ovası'nda çiftçilerin borçları olduğu gerekçesiyle bir hafta önce DEDAŞ tarafından uygulanan elektrik kesintisi nedeniyle buğday mahsullerini kuruma aşamasına getirdi.

Yaşanan mağduriyetlerle ilgili AK Parti Mardin milletvekilleri Ceyda Bölünmez Çankırı ile Orhan Miroğlu Başbakan Binali Yıldırım ile görüştü.

Yapılan görüşmenin ardından İLKHA muhabirine açıklamada bulunan Çankırı, sorunun masaya yatırılması için Başbakanın talimatıyla yarın Mardin’de Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın katılımıyla toplantı düzenleyeceğini söyledi. (Mehmet Aslan-İLKHA)  

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler