Edirne ve çevresinde yağışların durmasının ardından nehirlerdeki su seviyesi düşmeye başladı.

Edirne ve çevresinde etkili olan sağanak yağışların ardından debileri artan Meriç ve Tunca nehirleri yataklarından çıkarak taşkınları neden olmuştu.

Edirne Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri Meriç ve Tunca nehirlerinde yaşanan taşkınlarla birliklerle teyakkuza geçerek, 24 saat esaslı olarak nehir kenarlarında nöbet tutmaya başladı. Ekipler ihbarları zamanında değerlendirerek birçok vatandaşı ve hayvanı kurtardı.

Yağışların durmasının ardından nehirlerdeki su seviyesi düşmeye başladı. Meriç Nehri’nin debisi bin 342 metreküp/saniyeye, Tunca Nehri’nin seviyesi ise 262 metreküp/ saniyeye düştü.

DSİ 11. Bölge Müdürü Özden, gazetecilere yaptığı açıklamada, iki nehrin de "kırmızı alarm" risk seviyesinde aktığını ancak debilerde düşüş gözlendiğini belirtti.

Taşkınlar nedeniyle Sarayiçi bölgesi ile Tunca Köprüsü ulaşıma kapalı bulunuyor. (İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler