Siyonistler Filistinlilere saldırdı: 7 şehit yüzlerce yaralı

​Tüm tehditlerine rağmen Toprak Günü münasebetiyle Büyük Dönüş Yürüyüşüne katılan Gazze halkına Siyonistler saldırı düzenledi. Saldırıda 7 kişi şehit olurken 500'ü aşkın kişi de yaralandı.

Başta Hamas hareketi olmak üzere Filistinli grup ve çevrelerin çağrısı üzerine Toprak Günü münasebetiyle düzenlenen Büyük Dönüş Yürüyüşü'ne tüm tehditlere rağmen akın eden Gazze halkına Siyonist terör şebekesi saldırı düzenledi. Saldırıda ilk belirlemelere göre 7 kişi şehit olurken 500'ü aşkın kişi de yaralandı

Ulusal Heyet, Büyük Dönüş Yürüyüşü hakkında dün  yaptığı açıklamada, Gazze sınırında bölgeyi 1948 topraklarından ayıran dikenli tellere sadece 700 metre mesafede 5 noktada çadır kurduklarını duyurarak bunların Rafah’ın En-Nahda Mahallesi, Han Yunus’un Huzaa, Orta bölgenin Bureyc Mülteci kampı ve Cibaliya Mülteci Kampının doğusunda yer alan Ebu Safiyye bölgesinde kurulduğunu ifade etti.

Siyonist işgal rejiminin tehditler savurmasına, bugün sabah bir çiftçiyi şehit edip birini yaralamasına ve sınırda gergin bir hava hakim olmasına rağmen bugün sabah erken saatlerden itibaren Filistinliler; kadın, erkek, genç ve yaşlı binlerce kişi dönüş hakkını hatırlatmak, bu haktan vazgeçmediğini dünyaya göstermek, oynanan oyunları bozma konusundaki kararlığını ortaya koymak için sınıra doğru yola çıktı.

Filistin halkının Toprak Günü münasebetiyle başlattığı Büyük Dönüş Yürüyüşü öncesinde tehditler savuran ve Gazze sınırına keskin nişancı yerleştiren işgal güçleri, sabah saatlerinden itibaren cinayetlerine başladı. Büyük Dönüş Yürüyüşünde şimdiye kadar 7 kişi şehit oldu 500 kişi de yaralandı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler