Gazze'de şehit sayısı 19'a yükseldi

​Gazze'de 30 Mart'tan bu yana siyonistlerin saldırıları sonucu şehit olanların sayısı 19'a yükseldi.

Gazze'de 30 Mart'tan bu yana düzenlenen Toprak Günü'nün 42'nci yılını anma gösterilerinde Siyonistlerin saldırıları sonucu şehit olanlarını sayısı 19'a yükseldi.

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı sözcüsü Eşref el-Kudra, işgalci askerlerin Gazze'nin orta kesimindeki El-Bureyc Kampı'nın doğu sınırında gösteri düzenleyenlere ateş açtığını, saldırıda vurulan Filistinli genç Ahmed Ömer Arafe'nin (25) şehit olduğunu bildirdi.

Arafe'nin şehadetiyle 30 Mart'tan bu yana terör şebekesinin saldırıları sonucu şehit olanların sayısı 19'a yükselmiş oldu.

Kassam: israil saldırılarının bedelini ödeyecek

Öte yandan Terör şebekesi israilin, Gazze Şeridi’nde Filistinlilere yönelik saldırısı sonrası Hamas’ın askeri kanadı İzzettin El Kassam Tugayları bir açıklama yayınladı.

İzzettin El Kassam Tugayları yayınladığı açıklamada, “Düşman bunun bedelini ödeyecek ve direnişte ne kadar kararlı olduğumuzu görecek.” ifadelerine yer verdi

Kassam Tugayları, şehit olanlardan 5’inin Kassam Tugayları mensubu olduğunu belirtti ve fotoğraflarını yayınladı.

Büyük Dönüş Yürüyüşü kapsamında 30 Mart cuma gününden bu yana düzenlenen gösterilerde Siyonistlerin gerçek mermi kullanmaları sonucu 19 kişi şehit oldu, bin 500'ü aşkın kişi de yaralanmıştı.

Büyük Dönüş Yürüyüşü adını taşıyan eylemlerin 6 hafta sürmesi bekleniyor. Eylemin, Filistinlilerin Nakba (Felaket) günü olarak andığı 15 Mayıs’ta sona ermesi planlanıyor. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler