İşgalcilerin saldırılarında 2 kişi şehit oldu 150 kişi yaralandı

Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün ikinci cumasında Gazze sınırında düzenlenen eylemlerde işgalcilerin saldırılarında 2 kişi şehit oldu 150 kişi yaralandı.

Filistinlilerin bugünkü  gösterilere de büyük bir katılım oldu. Gösterilere katılanlar Cuma namazlarını, Gazze ile 1948’de işgal edilmiş bölge arasında sınır olarak belirlenen çizgi yakınında kurulan çadırlarda kıldılar.

Filistin Enformasyon Merkezinin bilgilerine göre işgalcilerin bugünkü gösterilere yönelik saldırılarında, Han Yunus yakınlarında Usame Hamis (38 yaşında) isimli genç şehit edildi. En az 150 kişinin de yaralandığı ve bunlardan 5’inin durumunun ağır olduğu haber verildi. Gazze’de bugün sabah erken saatlerde de geçen hafta yaralanan Filistinli gençlerden Sair Muhammed Rabia hayatını kaybetmişti.

Bu hafta düzenlenen gösterilerde eylemciler, işgalcilerin yerleştirdiği keskin nişancıların göstericileri hedef almalarını engellemek amacıyla sınır boyunca lastikler yaktılar. İşgal güçlerinin yakılan lastikleri söndürmek amacıyla itfaiye araçlarını devreye soktuğu ifade edildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler