Cizre İlçe Müftüsü Selahattin Yıldırım Afganistan’da Kur'an kursu öğrencilerinin katledilmelerine ilişkin, "Ölenler İslam'ın çocukları olunca haber bile olmuyor." dedi.

Cizre İlçe Müftüsü Selahattin Yıldırım ABD’nin Afganistan’da Kur'an kursuna giden öğrencilerin üzerine bomba yağdırmasına tepki gösterdiği konuşmasında, "Ölenler Batı'nın çocukları olsaydı dünyayı ayağa kaldırırlardı ama ölenler İslam'ın çocukları olunca haber bile olmuyor." dedi.

Şırnak'ın Cizre İlçe Müftülüğü tarafından Hz. Nuh Camii'nin avlusunda "Kur’an-ı Kerim Ziyafeti" programı gerçekleştirildi.

Programa Ankara, Diyarbakır, Cizre ve Silopi’den davet edilen seçkin hafızlar, okudukları Kur-an-ı Kerim ile katılımcılara manevi bir haz yaşatırken kimi katılımcılarsa gözyaşlarına hâkim olamadı.

Programa katılan vatandaşlar, ABD’nin Afganistan’daki Kur'an kursu katliamına tepki gösterdikleri pankartlar açtı.

Cizre İlçe Müftüsü Selahattin Yıldırım ABD’nin Afganistan’daki vahşetine değindiği konuşmasında,  "Afganistan’da hafızlık yapan çocuklara bombalar atıldı. Yüzden fazla çocuk şehit oldu. Eğer ölen çocuklar Batı'nın çocukları hatta tavukları olsaydı dünyayı ayağa kaldırırlardı. Ama ölenler İslam'ın çocukları olunca haber bile olmuyor. Eğer firavun varsa eğer zalim varsa eğer cehennem varsa 'Zalimler için yaşasın cehennem.' diyoruz. Ve 'Ey kardeşlerim sizler de şehitsiniz.' diyoruz. Cennet seni bekliyor Allah’ın izniyle.’’ İfadelerini kullandı

Kur'an-ı Kerim ziyafetine katılan vatandaşlardan Sait Silinç ise "Allah Amerika'nın zulmünü, Amerika ve Yahudilerin üzerine götürsün. Evlerine ateş düşsün inşallah.  Amerika’nın İslam ümmetinin içine soktuğu fitne, başlarına gelsin.” diye konuştu

Afganistan’da şehit olan hafız çocukların kanlarının İslam âleminin uyanışına vesile olmasını dileyen Murat Denli ise şöyle konuştu: “Allah İslam âlemine Kur'an yolu üzerine vahdeti nasip etsin. Amerika'nın Afganistan’daki vahşetini onların yanına bırakmasın. Allah onları kahr-u perişan eylesin. Şehit olan çocukların kanları İslam ümmetinin dirilişine ve uyanışına vesile olsun inşallah.”

Nurullah Seyit ise “Mü'minlerin birbirlerine yardımcı olmaları farzdır.  Kur'an hafızları şehit oldular. Şehit olan çocuklar Allah kavuşacaklar. Zulmün engellenmesi için İslam âleminin bir araya gelip bir halife seçmesi ve bizim de ona itaat etmemiz gerekir ki vahdet olsun.” dedi

Program, İslam ümmetine edilen dualar ile son buldu. (Ahmet Uçar – İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler