https://ilkha.com/files/news/thumb/Suriye rejiminden OPCW’ye

​Duma'daki kimyasal saldırıya ilgili tartışmalar sürüyor. Suriye rejimi, Uluslararası Kimyasal Silahları Yasaklama Örgütü OPCW’ye resmi bir davet göndererek Doğu Guta'daki kimyasal saldırıyı araştırmasını istedi.

Suriye rejiminin Dışişleri Bakanlığı, Uluslararası Kimyasal Silahları Yasaklama Örgütü OPCW’ye resmi bir davet göndererek Doğu Guta'daki kimyasal saldırıyı araştırmasını istedi.

Geçtiğimiz günlerde abluka altındaki Doğu Guta bölgesinde muhaliflerin kontrolündeki son nokta olan Duma ilçesine rejim güçleri tarafından yapıldığı belirtilen kimyasal saldırı düzenlenmişti. Saldırılarda 78 sivil hayatını kaybetmiş, yüzlercesi de gazdan etkilenmişti.

Dünya kamuoyunda büyük tepkilere neden olan bu saldırının ardından Suriye rejimi, saldırının kendileriyle bir ilgisinin olmadığını ileri sürmüştü.

SANA'da yer alan habere göre, Suriye rejiminin Dışişleri Bakanlığı, Doğu Guta'daki Duma'da kimyasal saldırıya ilişkin bilgilerin doğruluğunu soruşturacak uzman bir ekip göndermesi için Uluslararası Kimyasal Silahları Yasaklama Örgütü OPCW’ye resmi bir davet gönderdi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler