Yusufi mahkûm babasının taziyesine katıldı

​İslami hizmetlerinden dolayı 18 yıldır cezaevinde bulunan Cömert Yorgun trafik kazası sonucu vefat eden babasının taziyesine katıldı.

İslami hizmetlerinden dolayı yaklaşık 18 yılıdır cezaevinde bulunan Yusufî mahkûm Cömert Yorgun ‘un babası Mirza Yorgun, sabah iş çıkışında yolun karşısına geçmeye çalışırken bir aracın çarpması sonucu vefat etmişti.

18 yıldır cezaevinde olan Cömert Yorgun’un Van’a götürülmesi için yapılan girişimlerin olumlu sonuçlanmaması üzerine Diyarbakır’ın Bağlar İlçesi Çermikliler yas evinde taziye kuruldu.

Babasın taziyesine katılmasına ikinci gün izin verilen Yorgun, taziyeleri kabul etti.

“Babasını görmesi hakkıydı”

Vefat eden ağabeyi Mirza Yorgun ve oğlu Cömert’in yaşadığı mağduriyete değinen amca Şevket Yorgun, yeğenine zulmedildiğini ve 18 yılı aşkın bir süredir haksız yere cezaevinde tutulduğunu belirterek, “Bize yaşatılan bu haksızlığın son bulmasını istiyoruz.” dedi.

Yorgun, “Yeğenimle birlikte cezaevinde kaldık. Ben kısa bir süre sonra çıktım.  Yeğenim ise hala cezaevinde. Elim bir kaza sonucu babasını kaybetti. Elbette babasını görmesi hakkıydı. Ancak Van’a getirilmedi, burada taziye kuruldu. Uzak olduğumuz için 18 yıldır görüşemiyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Mahkeme başkanı ‘bir şeyiniz yok beraatliksiniz’ dediği halde bize ceza verdiler”

Cömert Yorgun’un çok farklı bir şahsiyet olduğunu belirten amca Şevket Yorgun, yeğenini şöyle tarif etti:

“O, çok okumasının yanında amel eden biridir. Rahmetli abim ise evladından mahrum edilmiş, çok zulüm görmüş, ezilmiş biri olmasına rağmen sabır ehli bir insandı. Çevresi tarafından çok sevilen bir insandı. Evladının hasretiyle yanıp tutuşuyordu ve evladını dünya gözüyle, rahat bir şekilde görmesine ona çok görüldü.  Abim, oğlunun doğru istikamette olduğunu bildiği için hiçbir zaman yaşadıklarına isyan etmedi. Ama garip değil mi? FETÖ’den içeri girenler, darbe yapanlar bir bir çıkıyorken, bu adamların kumpaslarla içeri attıkları mazlumlar ise yatmaya devam ediyor. Bu kabul edilebilecek bir şey değildir. Bizim kadar hükümette çok iyi biliyor ki bu insanları mahkum eden ifadeler zorla alındılar. Yoksa herkeste çok iyi biliyor ki bu insanların herhangi bir suçları yok. Bizzat buna şahidim. Mahkeme başkanı bize ‘bir şeyiniz yok beraatliksiniz’ dediği halde bize ceza verdiler. Haksız yere içeride tutulan yeğenim Cömert ve onun durumunda olanların çıkmasını istiyoruz.” dedi. (Emrah Deniz - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler