HÜDA PAR'dan Kilis esnafına ziyaret

HÜDA PAR Kilis İl Başkanlığından bir heyet, kent esnafını ziyaret ederek, sıkıntı ve taleplerini dinledi.

HÜDA PAR Kilis İl Başkanı Orhan Harat, beraberindeki heyetle birlikte kent merkezinde bulunan Murtaza Caddesi üzerinde bulunan esnafı ziyaret ederek sorun, sıkıntı ve taleplerini dinledi.

Ziyaretlerde sıcak bir ilgi ile karşılaşan heyet, esnaflar ile hasbihal edip hayır dualarını aldı. İl Başkanı Harat’a sıkıntılarını anlatan Cadde esnafı, ekonomik olarak yaşadıkları sıkıntılar hakkında bilgi verdi.

HÜDA PAR heyetine yaşadıkları sıkıntıları anlatan esnaf, son yıllarda işlerinde büyük bir oranda düşüş olduğunu, vergi yükünün ağırlaştığını ifade ederek, yaşadıkları mağduriyetlerin son bulmasını istedi.

Hiçbir partinin seçim haricinde kendilerini ziyaret etmediklerini de anlatan esnaflar, HÜDA PAR heyetine yaptıkları ziyaretlerden dolayı teşekkür etti.

Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Harat, ziyaret ettikleri hemen hemen her esnaftan şikâyet işittiklerini belirterek, esnafın daha fazla mağdur olmaması için yetkililerin buna yönelik politika ve çözüm önerileri üretmeleri gerektiğini söyledi.

Esnafın sorunlarının ilgili mercilere iletilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını ifade eden Harat, “Esnafımızı ziyaret edip sorun ve sıkıntılarını dinledik. Genel olarak ise esnafımızın iş yapamamaktan şikayetçi olduğunu gördük. Esnafımız, siyasi partilerin seçim haricinde de kendilerini ziyaret etmemesinden yakındılar. Hatta bazı esnaflar, 'Siyasiler seçime az bir zaman kala sürekli gelip bizden oy istiyorlar. Ama seçim bittiğinde gelip sorun ve sıkıntılarımızı dinlemiyorlar.’ dediler. Ama biz HÜDA PAR olarak sadece seçim dönemlerinde değil sürekli esnafımızın, halkımızın yanındayız, onların sorun ve sıkıntılarını dinliyor ve gündeme getiriyoruz.” ifadelerini kullandı. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler