Tarihçi Gürlek AK Parti bayrağının olduğu salonu terk etti

​Tarihçi Yazar Dursun Gürlek, seminer için katıldığı salonda AK Parti bayraklarını asılı olması nedeniyle salonu terk etti.

Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün İnkişaf Buluşmaları kapsamında hazırladığı seminere konuk olarak katılan Tarihçi Yazar Dursun Gürlek salonda bulunan siyasi parti bayrakları ve sloganların yazılı olduğu pankartları görünce seminer vermekten vazgeçerek salonu terk etti.

Edinilen bilgilere göre toplantının yapılacağı Arnavutköy Kültür Merkezi’nde seminerden bir gün önce AK Parti Arnavutköy Gençlik Kolları Başkanlığı kongresi gerçekleşmişti. Aynı salonda yapılacak olan seminer için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinin salonu kontrol etmediği için bayrakların asılı kaldığı öğrenildi.

İlçedeki okullarda bulunan idareci ve öğretmenlere yönelik hazırlanan programa ünlü tarihçi yazar Dursun Gürlek davet edildi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ile birlikte salona gelen Gürlek, karşılaştığı siyasi figürler nedeniyle semineri vermekten vazgeçtiği ve ilçeyi terk ettiği öğrenildi.

“Burada hiçbir siyasi figürün olmaması gerekiyordu” diyen Yazar Gürlek, Milli Eğitim Müdürlüğü görevlileri tarafından uzun süre ikna edilmeye çalışıldı.

Yaklaşık 300 idareci ve öğretmenin katıldığı seminerde yazar Gürlek’in salondan ayrılması hayal kırıklığına neden olurken, yetkililer seminerin ileri bir tarihe ertelendiğini bildirdi. (Nizamettin Aşkın-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler