https://ilkha.com/files/news/thumb/Hakkari'de PKK operasyonu

​Hakkari’nin Yüksekova ilçesi kırsalındaki operasyonda 9 adet tüp ile tuzaklanmış el yapımı patlayıcı düzeneği, 5 adet EYP tuzaklamak için hazırlanmış elektronik devre kartı ve EYP yapımında kullanılan çok sayıda malzeme ele geçirildi.

Yüksekova ilçesi kırsalındaki operasyonda PKK'ya ait sığınakta silah, mühimmat, el yapımı patlayıcı düzeneği ve yaşam malzemeleri ele geçirildi.

Hakkari Valiliğinden yapılan açıklamada, "İl Jandarma Komutanlığı görevlileri PKK/KCK bölücü terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik olarak çalışmaları aralıksız yürütülüyor. Yürütülen çalışmalar kapsamında; 17 Nisan 2018 günü Yüksekova ilçesi Gürkavak köyü Kepre yaylası kırsal alanında icra edilen arama tarama faaliyeti neticesinde; 9 adet tüp ile tuzaklanmış EYP (el yapımı patlayıcı) düzeneği, 5 adet EYP tuzaklamak için hazırlanmış elektronik devre kartı, 7 adet pil bloğu (EYP tuzaklamak için hazırlanmış), 5 adet tüp, 40 kilogram amonyum nitrat, 400 adet 7,62 mm çapında fişek, 4 adet fünye, 10 metre kablo, 5 kilogram çivi, 20 adet mayın kapağı, 9 adet AK-47 kalaşnikof şarjörü, 18 litre mazot, 60 adet hücum yeleği ve çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir. Ele geçirilen yaşam malzemeleri usulüne uygun olarak olay yerinde imha edilmiş olup; konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir." denildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler