Erdoğan: Abdullah Gül'ün adaylığını ona sorun

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanı adaylığının sorulması üzerine "Bunu ona sorun." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'nin açılışının 98. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Mecliste düzenlenen resepsiyonda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cumhurbaşkanlığına Abdullah Gül'ün aday olacağına ilişkin iddialar için, "Bunu ona sorun." yanıtını verdi.

Erdoğan, 15 CHP'li milletvekilinin İYİ Parti'ye geçmesiyle ilgili olarak, "Bunun ötesinde senin 15 milletvekilin partinden ayrılıyor, sözde İYİ Parti'ye geçiyor. Bu nasıl bir iş? Bunun ahlaki bir yanı olabilir mi? Bunun Güneş Motel olayından çok daha öte bir durumu söz konusu? Parlamentomuzun bu duruma düşmesi, bizim için gerçekten bir felaket. YSK kararı cumartesi verse bu 15'ler olayı olmazdı." dedi.

Erdoğan, "Ama 24 Haziran'da benim halkım, parlamentoyu bu derece kirli bir duruma düşürenlere gereken cevabı verecektir. Sandıkta gereken dersi alacaklardır." ifadelerini kullandı.

Meclis'te bugün yaşanan gerginlikle ilgili olarak Erdoğan, "Aşağıda olsaydım CHP'li Özel'e ağzının payını verirdim." dedi. (İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler