Bayram Zilan AK Partiden aday adayı oldu

​Gazeteci-Yazar Bayram Zilan, 24 Haziran seçimlerinde AK Partiden Diyarbakır aday adayı olduğunu açıkladı.

Gazeteci-Yazar Bayram Zilan, 24 Haziran seçimlerinde Diyarbakır'dan AK Parti aday adaylığı başvurusunda bulunduğunu açıkladı.

Bir kafede basın açıklaması düzenleyen Zilan, Diyarbakırlı biri olarak doğduğu topraklara vefa borcu olduğunu düşünerek aday olduğunu belirtti.

Zilan, "Peygamberler ve Sahabeler Şehri Diyarbakır’ımızda hayatın tüm olağanlığıyla aktığı, etnik kimliklerimizin eşitlendiği, Sur'daki bir çocuğun yaşamı ile Şişli'deki bir çocuğun yaşamı arasındaki makasın sıfırlandığı, herkesin barış ve huzur içinde yaşadığı, şiddetin bu toplumu bir daha dönmemek üzere terk ettiği bir yaşam düşlüyorum. Hayatım boyunca tek bir insanın burnunun kanamadığı, herkesin eşit şartlarda yaşadığı ve hiç kimsenin renginden ve dilinden dolayı dışlanmadığı bir Türkiye'nin mücadelesini verdim." dedi.

"Siyaset, topluma hizmet etme yollarının başında geliyor." Zilan şunları kaydetti: "Bir Diyarbakırlı olarak doğduğum topraklara, medeniyetime, beni ben yapan kadim mirasa ve halkıma borcum olduğunu düşünüyorum. Tüm bunların gerçekleşmesi için bölgedeki 'siyaset' ve 'siyasetçi' profilinin değişmesi gerektiğine inanıyorum. Yeni bir anlayış, yeni bir ruh ve yeni bir dinamizmin ortaya çıkması ve bölgenin maküs kaderi haline gelen 'kendi namına çalışma siyasetinin' son bulması gerektiğine inanıyorum. Gerek AK Parti Kurucusu olmam, AK Partinin il, ilçe ve genel merkez teşkilatlarında çalışmalar yapmam ve gerekse bu çalışmalardan edindiğim tüm birikimi halkımızın hizmetine sunmak istemem dolaysıyla Diyarbakır'dan AK Parti Milletvekili aday adayı olduğumu ilan etmek istiyorum."    (Emrah Deniz-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler