​Siirt Valisi Ali Fuat Atik, Siirt'in sosyal ve ekonomik kalkınmasında tarım ve hayvancılık alanında yapılan yatırım ve projelerin önemli bir yer tuttuğunu belitti.

Siirt Valisi Ali Fuat Atik, kent genelinde tarım ve hayvancılık alanında yapılan desteklemelere ve projelere ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Siirt’in sahip olduğu tarım potansiyelini ekonomiye kazandırmak için valilik olarak üreticilere ve çiftçilere büyük destekler sağlandığını ifade eden Atik,  "Siirt il genelinde 2018 yılı bitkisel ve hayvancılık desteklemeleri devam ediyor.  Bu kapsamda 9 milyon 300 bin TL mazot, gübre, 2 milyon 780 bin TL hayvancılık desteklemesi, 7 milyon 740 bin TL fark ödemeleri, 1 milyon 438 bin TL yem bitkileri desteklemesi, 2 milyon 780 bin TL olmak üzere 2018 yılında 21 milyon 258 bin TL bitkisel ve hayvancılık desteklemesi yapılmıştır." dedi.

Desteklemelerin dönemsel halde devam edeceğini kaydeden Vali Atik, yıl sonuna kadar 40 milyon TL civarında bitkisel ve hayvancılık desteklemesinin yapılacağını belirtti

GAP İdaresi Başkanlığına 9 proje sunuldu

Vali Atik, tarım şehri Siirt’te GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına (GAP) İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce, 2 milyon 500 bin değerinde 9 projenin gönderildiğini söyledi.

Atik, "Arıcılık faaliyetleri için 4,  Siirt fıstığı üretiminin yaygınlaştırılmasının arttırılması için 3, Meyvecilik için de 2 olmak üzere toplamda  9 proje GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına sunuldu. Projelerin onaylanması için çalışmalar devam ediyor." diye konuştu. (Murat Orhan- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler